8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle Beyağaç Belediyesinin Mehmet Yüksel Salonunda düzenlediği etkinlikte bir araya gelen kadınlar dolu dolu bir programla kutlamalar yaptı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Kişisel Gelişim Uzmanı Enver Nugay, Beyağaç Kaymakamı Muhammed Serkan Şahin ve Beyağaçlı kadınların yoğun ilgi gösterdiği program da kırsal alanda kadın iş gücü ve kadınlara yönelik destekler ele alındı. 

Beyağaç Belediye Başkanı konuşmasında : "Varlıklarıyla hayatın her alanında yer alan, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, başta Kurtuluş Savaşımızda olmak üzere, tarihimizin her döneminde üstün gayret ve fedakârlık örneği göstermiş, devletin ve milletin temelinde ve toplumsal hayatın merkezinde yer almışlardır. 

Ülkemizde Medeni Kanun'un kabulü ve 1934 yılında seçme seçilme hakkının dünyadaki birçok ülkeden önce tanınmasıyla kadınlarımıza verdiğimiz değer ortaya konulmuştur. Bu süreçte birçok kadınımız çabalarıyla ve başarılarıyla dünyaya öncü ve örnek olmuşlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizi biz yapma hedefinde yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren kadınlarımıza sağlık, başarı ve mutluluklar diler, Millet olarak baş tacı ettiğimiz tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlarız. dedi

09.03.2016 15:33
yükleniyor..